Powiatowy Przegląd Piosenek Świątecznych – podsumowanie

Powiatowy Przegląd Piosenek Świątecznych – podsumowanie

Za nami I Powiatowy Przegląd Piosenek Świątecznych w Bolesławcu. Konkurs wykonania piosenek w języku angielskim odbył się na początku miesiąca, a dokładniej 7 grudnia 2022 roku. Wydarzenie miało miejsce w Teatrze Starym w Bolesławcu. Przedsięwzięcie artystyczne zostało zrealizowane przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr, przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Bolesławcu.

Warto podkreślić, że pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Leszek Idzikowski, który uczy języka angielskiego w PCEiKK. Podczas konkursu zostały wykonane najpopularniejsze świąteczne hity, które puszczane są w stacjach radiowych na całym świecie. Na scenie zaprezentowali się soliści, a także zespoły. Wszystkie osoby wykazały się bardzo dobrym poziomem artystycznym, jednakże niektórzy zostali szczególnie wyróżnieni oraz zdobyli miejsca.

Na podium stanęli: Wiktoria Eliaszewicz (I LO), Apolonia Pohl (I LO), Klaudia Pala (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych). Wyróżnienia otrzymali: Agata Szewczyk z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych, Vanssa Ostrowska reprezentująca I LO, Oliwia Janiec z IV Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów, kwartet męski z Zespołu Szkół Mechanicznych.