Podróbki banknotów w obiegu: Dwóch mężczyzn aresztowanych, grozi im do 25 lat więzienia

Podróbki banknotów w obiegu: Dwóch mężczyzn aresztowanych, grozi im do 25 lat więzienia

Zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o fałszowanie banknotów i korzystanie z nich jako formy płatności w różnych sklepach. Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat. Fałszywe pieniądze oraz sprzęt służący do ich produkcji zostały przejęte przez policję.

W jednym z punktów handlowych niedaleko Bolesławca, jeden z kupujących dokonał płatności za pomocą sfałszowanego banknotu o nominale 100 zł. Podobna sytuacja miała miejsce wcześniej w innej placówce handlowej na terenie powiatu bolesławieckiego, gdzie również użyto podrobionego banknotu o tej samej wartości. Dzięki materiałom z systemu monitoringu udało się namierzyć i zatrzymać jednego z mieszkańców Bolesławca. W czasie przeszukania odnaleziono u niego dziewięć sfałszowanych banknotów o nominale 100 zł – wszystkie o identycznym numerze seryjnym, jak również cztery fałszywe banknoty 50-złotowe.

Drugim aresztowanym w tej sprawie jest starszy mężczyzna, który również korzystał z sfałszowanego pieniądza podczas zakupów w jednym z marketów w Bolesławcu. Formułowane są wobec obydwu podejrzanych zarzuty. W przypadku udowodnienia winy za fałszerstwo banknotów, grozi im do 25 lat pozbawienia wolności. Użycie takich banknotów, czyli wprowadzenie ich do obiegu, jest czynem karalnym z zagrożeniem do 10 lat więzienia.