Nieodpowiedzialne zachowanie 21-latka. Pod wpływem alkoholu przyjechał na badanie alkomatem

Nieodpowiedzialne zachowanie 21-latka. Pod wpływem alkoholu przyjechał na badanie alkomatem

W jednym z bywało niewytłumaczalnych zdarzeń, 21-letni mężczyzna postanowił zbadać swoją trzeźwość po konsumpcji alkoholu. Co interesujące, sprawdzając czy jest w stanie prowadzić pojazd, młody człowiek wybrał do tego celu komendę. Niestety, jego decyzje nie były tak mądre jak mogłyby się wydawać na pierwszy rzut oka: do komisariatu przybył własnym samochodem, a po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu, nie zrezygnował z dalszej podróży.

Pełniący dyżur w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu funkcjonariusz dostrzegł, że ten sam mężczyzna, który właśnie przeszedł pozytywny test alkomatem, usiłuje ponownie wsiąść za kierownicę. Bez zwlekania skierował patrol policji do interwencji. Okazało się, że sprawca to mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Test na obecność alkoholu potwierdził, że 21-latek był pod wpływem alkoholu i nie miał prawa prowadzenia pojazdu. Śledztwo policyjne potwierdziło też, że mężczyzna samodzielnie kierował pojazdem na drodze do komendy.

Młody człowiek wykazał szokujące zaniedbanie regulacji i bezpieczeństwa – zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Już teraz zostało mu odebrane prawo jazdy, a decyzja o dalszych konsekwencjach zostanie podjęta przez sąd.

Pragniemy przypomnieć, że stan po użyciu alkoholu oznacza zawartość alkoholu od 0,1 mg/l do 0,25 mg/l w organizmie. Taka ilość przekłada się na 0,2‰ do 0,5‰. Prowadzenie samochodu pod wpływem takiej ilości alkoholu jest naruszeniem art. 87§1 KW. Z kolei stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu przekracza lub równa się 0,25 mg/l lub powyżej 0,5‰. Kierowca będący pod takim wpływem dopuszcza się przestępstwa opisanego w art. 178a§1 KK.

Chcemy ponownie podkreślić, że jest absolutnie niedopuszczalne dla osoby podejrzewającej konsumpcję alkoholu przyjechanie samochodem na badanie alkomatem.