Działania bolesławieckiej policji przeciwdziałające przestępstwom

Działania bolesławieckiej policji przeciwdziałające przestępstwom

Podczas swoich działań, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego jednostki policyjnej w Bolesławcu zatrzymali parę podejrzanych, obaj będący mieszkańcami pewnej wiejskiej lokalizacji na obszarze gminy Warta Bolesławiecka. Podejrzani to dwaj panowie w wieku 23 i 36 lat, którzy do miejsc włamań dojeżdżali samochodem osobowym, który był użytkowany przez jednego z nich.

Dwa tygodnie temu doszło do kradzieży na dużym postojem dla ciężarówek w powiecie bolesławieckim, który jest popularnym miejscem długiego nocnego odpoczynku dla kierowców ciężarówek. Z jednej z naczep zginęło 20 egzemplarzy dronów.

W trakcie przeszukania samochodu jednego z podejrzanych, funkcjonariusze natknęli się na drona, który pochodził z wcześniej wspomnianej kradzieży oraz różne narzędzia stosowane do włamań. Kontynuacja czynności śledczych umożliwiła lokalizację wynajmowanych przez podejrzanych pomieszczeń gospodarczych. Tam zabezpieczono 17 kartonów pełnych dronów, a także 11 felg, kołdry, krzesła biurowe, kosmetyki oraz części do samochodów. Co więcej, w bliskim sąsiedztwie miejsca, gdzie dochodziło do kradzieży, znaleziono i zabezpieczono skradzioną lodówkę, którą sprawcy jeszcze nie zdążyli przewieźć. W każdym ze zdarzeń metoda działania była taka sama – nacięcie plandeki i kradzież zawartości.

Odzyskane mienie, które utracone zostało w okresie od 24 stycznia do 6 lutego 2024 roku, ma wartość co najmniej 300 tysięcy złotych.