41-letni motocyklista z powiatu lubańskiego śmiertelnie ranny w wypadku na drodze krajowej nr 3

41-letni motocyklista z powiatu lubańskiego śmiertelnie ranny w wypadku na drodze krajowej nr 3

Tragiczny incydent, w którym zginął 41-letni motocyklista, miał miejsce na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Goduszyce, leżącej w powiecie karkonoskim. Pomimo intensywnej, 20-minutowej reanimacji dokonanej przez ratowników medycznych, mężczyzna zmarł na skutek poważnych obrażeń. W dniu dzisiejszym (17 maja) uzyskano więcej informacji o tym tragicznym zdarzeniu, jednak okoliczności wypadku są nadal badane przez policję.

Śmiertelne zdarzenie miało miejsce wieczorem, dnia 16 maja. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, 41-latek stracił kontrolę nad swoim motocyklem podczas manewru wyprzedzania. W konsekwencji motocyklista przewrócił się i uderzył poślizgiem w jadącą naprzeciw toyotę.

Kobieta kierująca samochodem osobowym starała się uniknąć kolizji z motocyklistą, jednak podczas próby ucieczki z drogi, uderzyła swoim pojazdem w znak drogowy. Po wypadku na miejscu szybko pojawiły się służby ratownicze – motoambulans i karetka pogotowia.

Jak relacjonuje Piotr Archacki, ratownik medyczny z Jeleniej Góry, kierujący motocyklem mężczyzna odniósł tak poważne obrażenia ciała, że zmarł, mimo desperackich prób reanimacji trwających przez 20 minut.

Na miejscu wypadku przez wiele godzin pracowali kryminalistycy, zbierając dowody i zabezpieczając ślady. Motocykl, który jest prawie nienaruszony, został także zbadany przez specjalistów.