Meduza triumfuje na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu-Zdroju
Spektakularne osiągnięcie grupy MEDUZA na Biesiadzie Teatralnej
Na jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów teatralnych w Polsce, 47. Biesiadzie Teatralnej Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju, zaprezentowała się wyjątkowa grupa teatralna MEDUZA. Zespół, w skład którego wchodzą Sara Hugeth, Gabrysia Tarczyńska, Maja Kurdziko, Aniela Słotwińska oraz Kasia Markowska, pod kierownictwem reżyserki Anety Ćwieluch, zyskał uznanie za swój występ. Spektakl oparty na nagrodzonej Literacką Nagrodą NIKE książce Bronki Nowickiej „Nakarmić kamień” wzruszył publiczność i przyniósł im nagrodę honorową.
Wyjątkowe doświadczenie teatralne
Wydarzenie to przyciągnęło najlepsze zespoły teatralne z całego kraju. Tegoroczna edycja zgromadziła w sumie 13 grup, które zostały wyłonione z grona 30 zgłoszeń. Każdy zespół miał szansę zaprezentować swoje umiejętności przed wymagającym jury, składającym się z doświadczonych profesjonalistów w dziedzinie teatru. To ogromne wyróżnienie dla grupy MEDUZA, która po raz kolejny udowodniła, że młodzi artyści mogą poruszać trudne i głębokie tematy z niezwykłą wrażliwością.
Organizatorzy i ich wkład w kulturę
Biesiada Teatralna to inicjatywa, która od lat wspiera rozwój kultury teatralnej w Polsce. Organizatorami tego prestiżowego wydarzenia są Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Horyńcu-Zdroju. Ich zaangażowanie i pasja do promowania sztuki teatralnej przyczyniają się do odkrywania nowych talentów i dają młodym artystom platformę do wyrażania swoich twórczych wizji.
Grupa MEDUZA, dzięki swojej determinacji i niebanalnemu podejściu do sztuki, z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy publiczność swoimi występami. Ich sukces na 47. Biesiadzie Teatralnej jest dowodem na to, że młode pokolenie artystów ma wiele do zaoferowania w świecie teatru, a ich głos jest nie tylko słyszalny, ale i doceniany.
Źródło: facebook.com/mdkboleslawiec
